Robotická sekačka Mammotion YUKA se samovyprazdňováním

Po velmi úspěšném a spolehlivém modelu LUBA AWD s pohonem všech kol společnost Mammotion připravuje rozšíření nabídky chytrých robotických sekaček o zcela nový model YUKA s košem na trávu a samovyprazdňováním.

Chytrá robotická sekačka YUKA od společnosti Mammotion

První samovyprazdňovací robotická sekačka na trávu

Na veletrhu CES 2024 v americkém Las Vegas byla představena první samovyprazdňovací robotická sekačka Mammotion YUKA. Pomocí aplikace si můžete určit místa, kam se má posekaná tráva nebo popadané listí odvážet. Sekačka Yuka zvládá sbírat z trávníku nejen posekanou trávu, ale také popadané listí do připojeného sběrného koše.

Samovyprazdňovací robotická sekačka YUKA

Co ještě novinka umí navíc?

YUKA stejně jako řada robotických sekaček LUBA 2 AWD je vybavena přesným navigačním systémem 3D Vision & RTK Fusion, který zajišťuje plynulé sečení trávy i v místech s kolísání satelitního signálu (GPS), jako jsou oblasti pod stromy a v blízkosti budov. Tento sofistikovaný systém zaručuje přesné polohování a dodržení hranic bez obvodových drátů. Robotické sekačky Mammotion dovedou sekat velmi členité pozemky a nepotřebují k vymezení žádné obvodové dráty. 3D vision modul (kamera) zajišťuje přesnou identifikaci a vyhýbání se překážkám při sečení.

Mammotion 3D Vision & RTK Fusion

Umění na trávníku – tisk na trávník

Jednou z dalších funkcí této novinky je technologie tisku na trávník. Mammotion již technologii tisku na trávník představil u modelu LUBA 2 AWD. V praxi to funguje tak, že robotická sekačka pomocí aplikace v předem zvolených místech poseče trávu na jinou výšku, čímž vytisknete jednoduché obrazce, loga, emblémy.

Robotická sekačka YUKA je vybavena dvěma plovoucími žacími kotouči s šířkou záběru 320 mm. Výšku sečení trávníku je možné nastavit v rozmezí 20-90 mm a poseká plochu 200 m2 za hodinu. Zvládne svah se sklonem až 45% (24°) bez připojeného samovyprazdňovací koše a 18% (10°) pokud je připojený koš.

Intuitivní ovládání pomocí aplikace

Sečení trávy máte pod kontrolou odkudkoli pomocí intuitivní Mammotion aplikace. Ať už jste doma nebo na dovolené, udržujete svůj trávník bez námahy. V aplikaci si definujte oblati sečení, no-go zóny a časové plány sečení s různými možnostmi sečení. Robotická sekačka YUKA podporuje konektivitu 4G, WiFi a Bluetooth. Mezi další pokročilé funkce patří hlasové ovládání pomocí asistentů Alexa a Google Assistant či monitorování zahrady.

Intuitivní ovládání robotické sekačky YUKA

Robotická sekačka YUKA je určená pro rovnější menší až středně velké zahrady 600-1500 m2. Společnost Mammotion v roce 2023 představila velmi úspěšný model LUBA AWD s pohonem všech kol a v roce 2024 přináší na trh druhou generaci LUBA 2 AWD s vynikájící svahovostí pro středně velké až velké trávníky 1000-10000 m2.

Dostupnost

V červenci 2023 byl vyroben prototyp modelu YUKA a během března 2024 bude prováděn globální test beta verzí. Předopkládáné zahájení sériové výroby sekačky YUKA je planované na červen/červenec 2024.

Naše nabídka byla aktuálně rozšířená u druhou generaci nejvýkonnějších robotických sekaček Mammotion LUBA 2 AWD s navigačním systémem 3D Vision & RTK Fusion www.lubasekacky.cz